Denetimli serbestlik yükümlülük ihlali, mahsup işlemleri, İnfaz Kanunu'nun 105. maddesinin uygulanması.

   Denetimli serbestliğe ayrıldıktan sonra, yükümlülüklerini yerine getirmeyen hükümlü hakkında, denetimde geçirdiği sürenin mahsubu konusunda yaşanan ihtilafın çözümü bu Yargıtay kararıyla net şekilde belirlenmiştir. Denetimli Serbestlik sırasında yükümlülüğünü ihlal eden hükümlünün, tekrar Ceza İnfaz Kurumu'na ayrılması sırasında mahsup Denetimli Serbestliğin başlangıcıyla ihlal kararının alındığı tarih değil. İhlalin gerçekleştiği tarihtir.

   İnfaz Hukuku konusunda bir çok ihtilaflı konu olup, ihtilaflar konusunda Yargıtay kararları ve öğretiyi çok iyi bilmek ve yapılacak itirazlarda da bu konuda ayrıntılı gerekçeler sunmak gerekmektedir. 

   Faydalı olması dileğiyle.


Web sitemizdeki tüm makale ve içeriklerin telif hakkı KG Hukuk Danışmanlık' a aittir. Tüm makaleler hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemizdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz bir şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Avukat meslektaşların makale içeriklerini dava dilekçelerinde kullanması serbesttir.

KG Hukuk Danışmanlık Çankaya Ankara - Sorularınız için: Avukata Sor sayfasını ziyaret ediniz.